Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura přiletěl v neděli po poledni společně s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem na parlamentním jednání NATO, které se koná v tureckém Istanbulu. Oba by měli v pondělí vystoupit s projevy. Podle Okamury bude Vystrčil prezentovat hlas opozice a své vystoupení s ním nekonzultoval. Podle Vystrčila jsou ale obě kanceláře v kontaktu.