Prezident Petr Pavel v úterý podal kompetenční žalobu ve sporu o svou účast na červencovém summitu NATO v Ankaře. Hlava státu označila rozhodnutí vyloučit ho z delegace za bezprecedentní a mimořádně nešťastný krok. Krok Hradu vyvolal reakce napříč politickým spektrem. „Je to rozhodnutí pana prezidenta, respektuji ho, ale nemyslím si, že je to dobře,“ uvedl premiér Andrej Babiš.