Žatecké muzeum vystavuje Igráčky

Až do začátku roku 2014 si mohou malí i velcí návštěvníci prohlédnout v žateckém muzeu expozici hraček Fenomén Igráček. K vidění je tu několik stovek těchto figurek. O výstavě ČTK informovala Jitka Krouzová z Žateckého muzea.

Expozice je putovní, v Žatci je umístěna v hlavní budově Regionálního muzea K. A. Polánka. Jejími spolupořadateli jsou společnost EFKO, která tyto hračky vyrábí, a Technické muzeum v Brně. 
    
"Cílem výstavy je poodhalit výrobu české hračky, ukázat širokou škálu variant Igráčka, inspirovat a motivovat děti zábavnou formou k poznávání svého okolí," uvedla v tiskové zprávě Michaela Janoušková z agentury, která projekt mediálně zaštiťuje. 
    
Expozice je koncipována tak, aby zaujala všechny návštěvníky bez ohledu na věk. "Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen historii, výrobní formy, vize vývojářů, dobové fotografie, ale i novinky a trendy," uvedla Janoušková. Výstava tak prezentuje nejen starší Igráčky, ale i současné figurky, jako je například Igráček ve stylu kreslené postavičky Hello Kitty. 
    
"Jednoduché postavičky Igráčka otevírají holčičkám i klukům svět plný příběhů a fantazie. Tím, že je figurka jednoduchá a nepřichází s kompletním připraveným světem, dává dětem svobodu k dotváření, domýšlení a svobodné hře, která je pro děti nesmírně důležitá," míní majitel společnosti Efko Miroslav Kotík. 
    
Výstava v Žatci potrvá do 5. ledna, otevřená bude i na Štědrý den. Kromě města Igráčků je tu pro děti připravená také herna. 
 
zdroj: ČTK