Víc než 300 policistů pátrá na Lounsku po pohřešovaných lidech

Více než 300 policistů pátrá na Lounsku po dlouhodobě pohřešovaných lidech. Do akce nasadili i psy a speciální techniku. Místa předem vytipovali kriminalisté, řekl ČTK velitel speciální pořádkové jednotky (SPJ) Stanislav Krajčovič. Za poslední dva roky jde o největší pátrací akci v Ústeckém kraji.

Policisté prohledávají obtížně přístupné terény především v okolí Slavětína, Blšan a dalších obcí u Loun. Do akce nasadili krajskou i speciální pořádkovou jednotku, speciálně vycvičené psy a novou techniku. Mimo jiné vrtulník dron, který usnadňuje hledání v těžkém terénu, a záznamovou techniku, kterou mají policisté u sebe. "Umožňuje nám pracovat oboustranně. Vysílá aktuální pozici policistů, pořizuje obrazový záznam a my po vyhodnocení zpětně vysíláme pokyny," řekl ČTK Krajčovič.
 
Na Lounsku jsou dlouhodobě pohřešovaní tři lidé. Dva muži zmizeli v letech 2010 a 2011. Od loňského února kriminalisté pátrají i po Janě Paurové ze Slavětína. Matka čtyř dětí zmizela beze stopy. "Prohledáváme místa, kde jsme už dříve byli, ale i nově vytipované lokality, které na základě svých informací vytipovali kolegové z kriminální policie. Tento případ je nejzávažnější," doplnil Krajčovič.
 
Policie v případě Paurové vyšetřuje čtyři varianty jejího zmizení. "Jednou je nešťastná náhoda, další je sebevražda, nemůžeme vyloučit, že se stala obětí trestného činu a nemůžeme vyloučit ani to, že stále žije," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.
 
Před lounským soudem nedávno stanul její manžel Pavel, který Paurovou údajně týral. Ještě před zmizením Paurové na to upozornily sociální pracovnice. Podle obžaloby ženu bil. V době jejího zmizení byli manželé v rozvodovém řízení. Paur jakoukoli vinu popírá. Rozsudek by soud mohl vynést příští týden.
 
zdroj: ČTK