Ve Vroutku začíná dvoudenní festival Rock for Church(ill)

V severočeském Vroutku dnes začíná festival Rock for Church(ill). Akce v přírodním areálu Myslivna nabídne žánrově rozmanité zástupce tuzemské i zahraniční hudební scény. Během dvou dnů zazní rock, taneční muzika, pop, reggae, ska i hip hop. 

Festival dnes na hlavní scéně ve 12:15 zahájí vystoupení punkrockové skupiny Plexis. V pátečním programu se dále představí česko-americká kapela Pipes and Pints, Sto zvířat, slovenští Polemici, Pražský výběr, němečtí Donots, španělští Che Sudaka nebo švédská formace Movits! 
    
"Rádi přivážíme na festival kapely, které nejsou v Čechách zatím moc známé, ale které si zvýšenou pozornost rozhodně zaslouží. Do této kategorie patří třeba švédští Movits!, jejichž mix hip hopu a electro swingu momentálně frčí na evropských pódiích," uvedl k dramaturgii festivalu hlavní organizátor Kamil Šír. 
    
Atraktivní jména se dnes představí na DJs stage, které budou vládnout zástupci britské taneční scény Matrix & Futurebound a dvojka londýnských dýdžejů a producentů The Freestylers. 
    
Sobotní program bude ve znamení nových desek, které ve Vroutku představí Skyline, Prago Union, Xavier Baumaxa a také nový projekt Android Asteroid, jehož členové se před několika dny vrátili z nahrávání v legendárním londýnském studiu Abbey Road. Program k 25. výročí od svého prvního koncertu přivezou Tata Bojs. Z New Yorku přiletí exkluzivně do Vroutku jamajský reggae zpěvák Perfect Giddimani, který v programu nahradí Anthonyho B, jenž vystoupení zrušil před pár dny kvůli přetrvávajícím problémům s vízem. Vrcholem festivalu bude podle pořadatelů vystoupení dvou britských skupin The Herbaliser a The Qemists. Dvoudenní vstupenky na místě budou za 750 korun, jednodenní za 400 korun. Kemp je zdarma, platí se jen 100 korun za auto. 
 
zdroj: ČTK