V Ústeckém kraji zlevnil benzin o haléř, nafta o pět

Průměrná cena benzinu v Ústeckém kraji klesla za týden o haléř na 36,42 koruny za litr. Nafta zlevnila o pět haléřů na 35,80 koruny za litr. V žádném regionu nebylo zlevnění větší než o osm haléřů, někde pohonné hmoty i podražily, například benzin na Děčínsku a Chomutovsku či nafta na Mostecku. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Ústecký kraj dlouhodobě patří mezi levnější kraje, pohonné hmoty stojí méně jenom v Jihočeském a Libereckém kraji. 

Nejdražší je benzin stále na Litoměřicku, přestože i tam v uplynulém týdnu klesla jeho cena pod 37 korun za litr. Průměrná cena Naturalu 95 tam činí 36,99 koruny, o osm haléřů méně než před týdnem. 
    
Nejlevnější je na Děčínsku, kde stojí v průměru 35,42 koruny za litr. Ještě před týdnem tam byl ale o 17 haléřů levnější. Méně než 36 korun za litr benzinu zaplatí řidiči ještě na Ústecku (35,75 Kč). Cena od minulého týdne klesala nejvíc na Litoměřicku a Ústecku. 
    
Nafta je od minulého týdne nejdražší na Mostecku, kde litr stojí 36,25 koruny. Nad 36 korun tankují řidiči aut s dieslovými motory také na Litoměřicku. Tam stojí nafta 36,16 koruny za litr. Naopak nejvýhodněji čerpají na Ústecku, litr za 35,41 koruny. Za týden zlevnila nafta nejvíc o osm haléřů na Teplicku a Lounsku. 
    
Podle stránek www.fuel-prices-europe.info jsou v sousedním Německu pohonné hmoty podstatně dražší. Za litr benzinu Super E10, který je obdobou Naturalu 95, řidič zaplatí v průměru 1,669 eura (42,86 Kč). Litr nafty se aktuálně prodává po 1,447 eura (37,16 Kč), cena od minulého týdne ještě o několik haléřů stoupla. Naopak v Česku se průměrná cena obou nejpoužívanějších pohonných hmot snížila o haléř.
 
zdroj: ČTK