V Podbořanech se konalo osmé Mistrovství Ústeckého kraje v orbě

Již 8. ročník Mistrovství Ústeckého kraje v orbě se konal v sobotu 18. května se na pozemcích Gymnázia a Střední odborné školy v Podbořanech. Akci, která proběhla pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje, uváděl předseda Spolku Podřipských oráčů, Ing. Zdeněk Ondra.

O účast na této soutěži byl velký zájem. Se zkušenými zemědělci a farmáři přišli soutěžit i žáci naší školy oboru Opravář zemědělských strojů, kteří zde čerpali cenné zkušenosti a bojovali v nepříznivém počasí. V orbě 2radličným oboustranným otočným pluhem obsadil Kryštof Marek ze 3. ročníku krásné 3. místo. Vít Schieferdecker ze 2. ročníku obsadil sedmé a Ladislav Bezemek z 1. ročníku osmé místo v orání 2-4radličným klasickým neseným pluhem.

V průběhu celé akce nechyběl doprovodný program, kdy si návštěvníci z řad veřejnosti mohli prohlédnout výstavu zemědělské a hasičské techniky nebo se občerstvit u stánku GSOŠ výbornými koláči ze školní cukrárny, kávou a slanými dobrotami.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalších soutěžích a ve studiu. Děkujeme i učitelům odborného výcviku, pánům Bc. Antonínu Dolejšovi a Petru Lněníčkovi za přípravu žáků na tuto akci a přípravu pozemků, na kterých probíhal trénink a samotná soutěž oráčů.