V čele kandidátky TOP 09 v kraji bude lounský radní Michal Kučera

Strana TOP 09 chce v Ústeckém kraji ve sněmovních volbách vsadit na komunální politiky. Do čela kandidátky navrhl krajský výbor lounského radního Michala Kučeru, na druhém místě by měl být teplický radní Petr Měsíc a za ním starosta Malých Žernosek na Litoměřicku Petr Liška (STAN). 

Předseda krajské organizace TOP 09 Tomáš Tesař připomněl, že krajský návrh kandidátky ještě bude počátkem září schvalovat celostátní výbor. "Návrh je koncipován tak, že v čele kandidátky jsou naši komunální politici, od nás a od starostů," uvedl Tesař. "Myslíme si, že by Ústecký kraj měli zastupovat lidé z komunální politiky, kteří už se osvědčili. Jak Petr Měsíc, tak Michal Kučera jsou lidé, kteří předtím v žádné straně nebyli, v komunálních volbách v roce 2010 uspěli a myslíme si, že mají na to, aby reprezentovali ústeckou TOP na celostátní úrovni," připojil. 
    
O tom, kdo další na severočeské kandidátce je, zatím Tesař nechtěl mluvit s ohledem na to, že jde zatím jen o návrh. Podle něj byl ale krajským výborem přijat jednohlasně. 
    
O volebních lídrech v Ústeckém kraji už mají jasno také komunisté a sociální demokrati. KSČM tu povede do předčasných voleb současná poslankyně Gabriela Hubáčková, ČSSD poslanec Jaroslav Foldyna. Na kandidátce sociálních demokratů bude i ministryně spravedlnosti vlády Jiřího Rusnoka Marie Benešová. Severočeši.cz si za svého čelního představitele vybrali šéfa mosteckých strážníků Bronislava Schwarze. Hnutí ale zatím vyjednává o spojenectví s Babišovým ANO, zatím tedy není jasné, jak bude případná společná kandidátka vypadat. Ostatní strany v kraji zatím jména svých kandidátů nezveřejnily. 
 
zdroj: ČTK