U Panenského Týnce se srazila čtyři auta, I/7 je neprůjezdná

U Panenského Týnce na Lounsku se srazila tři osobní auta a dodávka. Silnice R7 je v místě tragické nehody neprůjezdná, policie odklání dopravu. Policejní mluvčí Šárka Poláčková ČTK řekla, že při nehodě zemřel jeden člověk, šest jich je zraněno.

"Na místě je jeden mrtvý, jeden vážně zraněný a pět lehce zraněných," řekla Poláčková. Podle ní se auta srazila u benzínové pumpy ve směru na Prahu.
 
U nehody, která se stala kolem 14:30, zasahovala hasiči a záchranáři. "Na místě nehody zasahoval vrtulník Letecké záchranné služby a čtyři sanitní vozy Zdravotnické záchranné služby. Hasiči vyprošťovali pomocí hydraulického nářadí z havarovaných aut dva lidi," sdělil ČTK mluvčí severočeských hasičů Lukáš Marvan. Podle odhadu policie bude silnice uzavřená asi do 17:50.
 
Starostové i dopravní policie dlouhodobě upozorňují na to, že silnice I/7 je v úsecích, které jsou vedené jen ve dvou pruzích, velmi nebezpečná. Žádají její dostavbu na rychlostní silnici se čtyřmi jízdními pruhy oddělenými středovými svodidly. Vláda ale na její dostavbu nemá peníze, v současné době se dokončuje jeden úsek u Chomutova.
 
Obchvat Panenského Týnce, kde se nehoda stala, má jen dva jízdní pruhy, je ale stavěný tak, aby se další dva daly levněji přistavět. Například přemostění silnice jsou už dostatečně široká.
 
zdroj: ČTK