Tragická nehoda u Postoloprt na Lounsku má třetí oběť

Středeční tragická nehoda u Postoloprt na Lounsku má třetí oběť. Následkům zranění v nemocnici podlehl dvaadvacetiletý muž, řekla ČTK lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Na Lounsku tak letos při nehodách zemřelo už 18 lidí. Loni jich za stejné období bylo sedm.

Při středeční nehodě dvou osobních a nákladního vozu na silnici I/7 zemřela na místě řidička Škody Fabia a řidič vozu Daewoo. Zraněného spolucestujícího museli vyprostit hasiči. "Zraněný později podlehl těžkým zraněním v nemocnici," řekla Střelcová. Policisté dál zjišťují, co bylo příčinou nehody. Místo havárie prohlédl i soudní znalec.
 
Na Lounsku od začátku roku zahynulo na silnicích už 18 lidí, o 11 více než za stejné období loňského roku. Poslední srpnový den při nehodě mezi obcemi Peruc a Hřivčice zemřeli jednadvacetiletý řidič a dívka a chlapec narození v roce 1997. Příčinou tragického nárazu do stromu byla podle policie vysoká rychlost.
 
Další vážné havárie se staly na silnici I/6 poblíž Lubence. V březnu tam zemřeli tři ruští turisté, jejichž dodávka vjela do protisměru, kde se srazila s kamionem. Jen o několik kilometrů dál v červenci zahynuli na místě při srážce dvou osobních aut dva lidé, v nemocnici pak následkům vážných zranění podlehlo jedenáctileté dítě.
 
Podle policejní mluvčí je hlavní příčinou nehod chování řidičů na přetížených silnicích. "Problematické úseky se snažíme co nejvíce kontrolovat. Zvýšili jsme hlídkovou činnost na silnici I/6, na silnici I/7 nám vypomáhá i krajská dopravní policie," uvedla už dříve Střelcová.
 
zdroj: ČTK