Stovky šermířů svedou bitvu v Podbořanech

V Podbořanech se chystá 23. ročník tradiční Zimní bitvy. Velkolepá podívaná nabídne boje šermířů, souboje na koních, lásku i přepadávání vesniček.  

Jediné šermířské setkání tak velkého rozsahu v mrazivých měsících v republice se vrací do Podbořan. Po roční pauze se tam bude konat Zimní bitva. Už po třiadvacáté tam historičtí bojovníci sehrají příběh, který se kdysi dávno stal nebo mohl stát. Tentokrát z dob Karla IV.

„Nedávno jsme oslavili sedm set let od narození císaře římského a krále českého Karla IV. Rozhodli jsme se vzdát mu poctu a umístit děj třiadvacáté Zimní bitvy v Podbořanech do doby jeho panování," zve diváky jeden z pořadatelů Ondřej Dragula.

A Karel IV. přímo do Podbořan přijede. Velkolepá podívaná se chystá na sobotu 21. ledna. „S Karlem IV. se v Podbořanech jistě setkáme, neboť on sám rozhodne při mezi místními pány. V příběhu ale nebude chybět nešťastná láska, přepady, dobývání a vypalování tvrze i překvapivé rozuzlení. Prozradíme ještě, že hlavním motivem našeho vyprávění bude pověst o Janu ze Smojna, jenž byl znám jako loupeživý rytíř, ale byl jím doopravdy?" pokračuje Dragula.

Před samotnou bitvou přichystali pořadatelé „chutný předkrm". V sobotu 21. ledna vyjde od areálu Tatranu historický průvod, účastníci setkání vyrazí v 10 hodin směrem k Masarykovu náměstí, kde proběhnou ukázky soubojů.

Hlavní program se odehraje v areálu za podbořanským koupalištěm od 15 hodin. Nabídne nejen strhující a fascinující bitvu, ale i historické tržiště či ukázky starých řemesel.

Na podívanou vždy míří tisíce lidí z Podbořanska i širokého okolí. I tentokrát jistě pořadatelé připraví pro diváky zajímavý scénář. „Bude to příběh o odvěkém souboji dobra a zla, bohatství a chudoby, a cti a klamu," dodal Dragula.