Smrtí skončila rvačka v Černčicích

Tragicky skončila rvačka na návsi v Černčicích na Lounsku. V polovině srpna během dopoledne se tam poprali dva muži, jeden z nich nyní o víkendu v nemocnici zemřel, a to kvůli zraněním, která při souboji utrpěl. Ležel v nemocnici v kómatu, ze kterého se už neprobral.

Případ ublížení na zdraví s následkem smrti vyšetřují kriminalisté. Z uvedeného trestného činu obvinili 35letého muže. Na návsi v Černčicích zabil svého 28letého soka, údajně se poprali kvůli dívce.

„Po vzájemném napadení byl jeden z mužů odvezen do nemocnice. Předběžné výsledky soudní pitvy ukázaly na souvislost úmrtí muže s jeho zraněním,“ sdělila policejní mluvčí Alena Bartošová. Podle ní je obviněný muž vyšetřován na svobodě.

Obviněný svou vinu nepopírá. „Spousta lidí mě teď bude nenávidět za to, co jsem udělal. Je mi to líto, takhle to dopadnout nemělo. Nesuďte, když neznáte celý příběh. Bohužel, já s tím budu muset žít. A vrátit se to nedá,“ napsal podle serveru blesk.cz na svůj facebookový profil.

Své jednání ospravedlňoval tvrzením, že se jen bránil, že mladší z mužů delší dobu vyhrožoval jemu i jeho synovi a že v osudný den ho chtěl praštit po hlavě lahví. Na to prý zareagoval instinktivním máchnutím rukou. Tak prý k celé události s tragickými následky došlo.

Případ nyní rozplétají krajští kriminalisté. Muži hrozí nepodmíněný trest od pěti do deseti let.