Skupina ČEZ na severu Čech přispěla již na dvacet sociálních automobilů

Občanské sdružení FOD – Klokánek Žatec se od středy 12. března pyšní novým Renaultem Kangoo. Takzvaný sociální automobil se podařilo zajistit díky podnikatelům a firmám v okolí, včetně Skupiny ČEZ.  

„Fond ohrožených dětí je občanské sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem s působností na celém území České republiky. Prostředky na naši činnost se snažíme zajistit různými způsoby, přičemž nové vozidlo jsme už opravdu nutně potřebovali. Budeme ho využívat prakticky v rámci veškerého provozu našeho zařízení. Poslouží k odvozu dětí na různé akce, ale třeba i k lékaři a za rodinou. Využijeme ho při nákupech, vydáme se s ním na výlety a podobně,“ uvedla během poděkování Miroslava Hrdličková, vedoucí Klokánku a azylového domu v Žatci. Jejich Renault Kangoo má přitom pořadové číslo 400. 
 
„Tolik se nám jich už podařilo zajistit. Myslím, že za devatenáct let existence tohoto projektu je to docela pěkné číslo. Zvláště, když v rámci každého auta z deseti oslovených subjektů pozitivně zareagují jeden, dva a někdy žádný. Každopádně Skupina ČEZ patří mezi jednoho z největších a hlavně pravidelných přispěvovatelů, a to napříč celou republikou. I díky ní tak můžeme realizovat účinnou pomoc pro nejrůznější ústavy či centra sociální péče, dětské domovy, domovy důchodců, vzdělávací instituce pro handicapované a další podobné organizace v oblasti jejich mobility,“ poznamenal Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt, která projekt sociálních automobilů zaštiťuje.
 
Jen v severočeském regionu během posledních devíti let Skupina ČEZ podpořila nákup dvaceti vozů, naposledy 27. února letošního roku v Litoměřicích pro tamní Sociální centrum pomoci. Vloni pak přispěla na nákup hned tří automobilů, a to v případě Základní školy speciální, Základní školy praktické a Praktické školy v Litoměřicích; Centra sociálních služeb v Děčíně a Dětského domova a Školní jídelny Tuchlov na Teplicku. 
 
Takzvaný sociální automobil pak v minulosti i díky energetické společnosti získaly:  Ústav sociální péče Brtníky na Šluknovsku, Ústav sociální péče Děčín - Horní Žleb, Ústav sociální péče Liběšice na Litoměřicku, Domov důchodců v Bystřanech u Teplic, Dětský domov v České Kamenici, Diakonii v Litoměřicích, Ústav sociální péče Kamarád – LORM v Žatci, Centrum sociálních služeb v Děčíně, Speciální školu v Teplicích v Trnovanské ulici, Dětský domov v Dlažkovicích, Městskou pečovatelskou službu s denním stacionářem v Lounech, Domovy pro osoby se zdravotním postižením v Olešce – Kamenici na Děčínsku, Dětský domov a Školní jídelna v Chomutově, Sociální služby města Litoměřice a Mateřské centrum Rákosníček v Děčíně.  Na fotografii předává zástupkyně společnosti Kompakt Renata Marková klíčky od nového vozu Miroslavě Hrdličkové, vedoucí žateckého Klokánku a azylového domu.