Silničáři z Ústeckého kraje dostali deset vozů za 60 milionů Kč

Deset nových vozidel v ceně zhruba 60 milionů korun dnes získala Správa a údržba silnic (SÚS) Ústeckého kraje. Dají se využít jak při zimní, tak letní údržbě, například při sekání trávy. Peníze na jejich pořízení jdou z rozpočtu kraje. Informovala o tom mluvčí kraje Magdalena Hanáčková. 

Podle technického náměstka SÚS Jaroslava Tačnera se severočeští silničáři dlouhodobě potýkají s tím, že je vozový park přestárlý, některá vozidla pocházejí ještě ze 70. let. Dohromady má SÚS kolem 180 vozidel, z toho 130 se používá na zimní údržbu. "Tohle nám velmi pomůže, protože není možné vozy donekonečna opravovat," kvitoval Tačner nová vozidla. 
    
"Dva menší nové jsou vyloženě univerzální auta, kde se dá nasadit jak sněhová fréza, pluh v zimním období, tak zrovna tak se dá v létě nasadit sekačka travin, čistič příkopů, štěpkovač křovin a podobně," uvedl. I ostatní nové vozy jsou podle něj podobně variabilní. Připomněl, že deset nových vozů správa získala také loni. 
    
Vozy přebrala SÚS Ústeckého kraje ve svém sídle v Dubí na Teplicku. Tam ale nezůstanou. "Budou rozděleny do jednotlivých provozů s přihlédnutím k zimní údržbě. Větší počet aut obdrží okresy Chomutov, Ústí nad Labem, Děčín s ohledem na jejich vyšší polohu. Zbytek půjde dolů do Litoměřic. Každý dostane něco," řekl Tačner. 
 
zdroj: ČTK