Při srážce tří aut u Postoloprt zemřeli na Lounsku dva lidé

Při nehodě dvou osobních a jednoho nákladního vozu zemřeli brzy ráno u Postoloprt na Lounsku dva lidé, dvaačtyřicetiletá řidička osobního automobilu Škoda Fabia a sedmadvacetiletý řidič vozu značky Daewoo. ČTK to řekla lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Silnice I/7 vedoucí z Chomutova na Prahu byla celé dopoledne zcela uzavřena, provoz byl obnoven až před 12:00.

Nehoda se stala kolem 5:40 ve směru na Louny, na místě zasahovaly záchranné složky. Jednoho těžce zraněného z vozu Daewoo, ve kterém cestovali čtyři lidé, odvezla do nemocnice sanitka, protože vrtulník nemohl kvůli husté mlze přistát. Zraněného a jednoho mrtvého museli z trosek vyprostit hasiči. "Na místě byla snížená viditelnost. Další okolnosti a příčiny nehody jsou předmětem šetření," řekla Střelcová.
 
Na Lounsku od začátku roku zahynulo na silnicích již 17 lidí, o deset více než za stejné období loňského roku. Poslední srpnový den při nehodě mezi obcemi Peruc a Hřivčice zemřeli jednadvacetiletý řidič a dívka a chlapec narození v roce 1997. Příčinou tragického nárazu do stromu byla podle policie vysoká rychlost.
 
Další vážné havárie se staly na silnici I/6 poblíž Lubence. V březnu tam zemřeli tři ruští turisté, jejichž dodávka vjela do protisměru, kde se srazila s kamionem. Jen o několik kilometrů dál v červenci zahynuli na místě při srážce dvou osobních aut dva lidé, v nemocnici pak následkům vážných zranění podlehlo 11leté dítě.
 
Podle policejní mluvčí je hlavní příčinou nehod chování řidičů na přetížených silnicích. "Problematické úseky se snažíme co nejvíce kontrolovat. Zvýšili jsme hlídkovou činnost na silnici I/6, na silnici I/7 nám vypomáhá i krajská dopravní policie," uvedla Střelcová.
 
zdroj: ČTK