Prezident Miloš Zeman navštíví Louny, bude besedovat s lidmi

Prezident České republiky Miloš Zeman přijede na návštěvu Ústeckého kraje a její součástí bude také návštěva Loun. Ve městě na Ohři se prezident setká s občany a bude s nimi diskutovat. V programu návštěvy je beseda ve Vrchlického divadle, která se uskuteční v úterý 8. prosince od 16.25 hodin.  

„Jako první nás kontaktovali pracovníci prezidentské kanceláře a protokolu, přijeli si prohlédnout budovy i sem na místo. Uvažovali o konání besedy buď v Kulturním domě Zastávka, nebo v divadle, nakonec si vybrali divadlo. Do něj ještě pár dní před akcí přijedou také pracovníci ochranky na bezpečnostní kontrolu," uvedl Vladimír Drápal, ředitel Vrchlického divadla Louny.

Vstup na setkání s Milošem Zemanem bude pro veřejnost zdarma. Pokud se ale chtějí zájemci do divadla dostat, měli by si pospíšit. „Z organizačních důvodů je nutné přijít o 30 minut dříve," upozorňují pořadatelé prezidentské návštěvy.

A lidé o akci zájem mají již nyní. „Již jsme řešili několik telefonátů se žádostmi, jak se dostat k lístkům. Divadlo ale v této věci žádné rezervace dělat nebude. Vstup se nedá koupit ani rezervovat. Lidé prostě musí přijít včas v den besedy," upozornil V. Drápal. Divadlo v Lounech má kapacitu zhruba 200 míst.