Policisté zadrželi muže, který v listopadu přepadl banku v Žatci

Lounští kriminalisté tento týden zadrželi muže, kterého podezírají z toho, že loni v listopadu přepadl žateckou pobočku Komerční banky. Je obviněný z loupeže, hrozí mu až 10 let vězení. Novináře o tom informovala lounská policie. Muž je stíhán vazebně. Podle policistů k jeho dopadení velmi přispěly poznatky získané od veřejnosti. 

"K loupežnému přepadení došlo 27. listopadu 2013 kolem 17:15 hodin, kdy do Komerční banky v Žatci vstoupil pachatel maskovaný kapucou přes hlavu, velkými slunečními brýlemi, přes obličej měl šálu. Přistoupil k přepážce, kdy pokladní předložil lístek s výzvou k vydání finanční hotovosti," řekl ČTK lounský kriminalista Pavel Kuchynka. Pokladní muži peníze vydala, ten si je uložil do igelitové tašky a z banky odešel. Pachatel nebyl ozbrojen a při loupeži nebyl nikdo zraněn. 
    
Nezaměstnaný muž si podle policistů z banky odnesl řádově tisíce korun. Motivem k jeho jednání byla finanční tíseň. Kuchynka uvedl, že si lupič za získané peníze koupil například jídlo nebo je použil na zaplacení dluhů. 
    
Vedoucí lounské policie Vladimír Pešek připomněl, že loupeže patří hned po vraždách k nejzávažnějším trestným činům. V roce 2013 řešili na Lounsku 25 loupeží. Ještě v témže roce se podařilo objasnit 15 případů, na dalších se pracuje. "Převážnou část tvoří loupeže pouliční, ale patřila sem i série přepadaní tří heren," řekl Pešek. 
 
zdroj: ČTK