o zóny Triangle míří firma Gonvarri, zaměstná 125 lidí

Ústecký kraj dnes podepsal se španělskou společností Gonvarri rezervační smlouvu na pozemek v průmyslové zóně Triangle. ČTK to řekl mluvčí kraje Zdeněk Rytíř. Společnost postaví v zóně závod na laserové vyřezávání kovových komponentů z ocelových pásů určených pro automobilový průmysl. V továrně vznikne 125 pracovních míst. Přepokládaná počáteční výše investice je zhruba 247 milionů korun. 

"Velmi vítám, že o obsazení průmyslové zóny Triangle je zájem. Vznik každého nového pracovního místa je v tomto kraji užitečným činem. Další investor naváže svými umístěním i výrobním zaměřením na společnosti, které se v zóně již zabydlely," řekl ČTK hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). Kraj firmě nejprve pozemek o rozloze 7,64 hektaru pronajme za roční nájemné 20 korun na metr čtvereční bez DPH, tedy za 1,53 milionu korun bez DPH za rok. Parcelu pak investor koupí za obvyklou cenu v Trianglu, která je 400 korun za metr čtvereční, za 30,6 milionu korun. 
    
Výstavba objektu začne v březnu 2015 a termín zahájení zkušebního provozu je listopad 2015. 
    
Průmyslová zóna Triangle o rozloze 364 hektarů vznikla na ploše bývalého vojenského letiště u Žatce na Lounsku. V červnu podepsal Ústecký kraj smlouvu s korejským výrobcem pneumatik Nexen. V první fázi by měl investovat 23 miliard korun, což je jedna z největších zahraničních investic v Česku, a vytvořit zhruba 1000 pracovních míst.
    
Kraj se snaží do zóny přitáhnout další investory. "V příštím roce v zóně vybudujeme další infrastrukturu a zázemí pro investory a jejich zaměstnance v podobě Triangle City. Tím se zvýší atraktivita zóny," doplnil Bubeníček. Triangle city vznikne z osmi objektů ubytoven, jedné jídelny a jedné administrativní budovy. Mobilní buňky koupil kraj od společnosti ČEZ za jedno procento pořizovací ceny, což je zhruba 610.000 Kč bez DPH. 
    
Přestěhování buněk, které jsou v areálu elektrárny Ledvice, bude předcházet stavba silnic v zóně a příprava sítí, což bude stát 12 milionů korun. Náklady samospráva uhradí z peněz, které kraji schválila vláda jako kompenzaci za prodej pozemků společnosti Nexen za zvýhodněnou cenu. 
 
zdroj: ČTK