Neturen Czech plánuje v Trianglu rozšiřovat výrobu

Společnost Neturen Czech plánuje v průmyslové zóně Triangle na Žatecku v příštím roce rozšiřovat výrobu. Firma, která patří japonskému koncernu Neturen, začala upravovat ocelové dráty na výrobu pružin do automobilů v zóně v květnu. Podnik včera podepsal s Ústeckým krajem kupní smlouvu na pozemek pod továrnou. 

Neturen Czech plánuje do konce letošního roku zaměstnat 30 lidí. "Příští rok, pokud nám vyjde náš plán expanze, bychom mohli zaměstnat do 50 lidí," řekl novinářům jednatel Makoto Nakahara. Podle něj firma zatím nemá problém sehnat kvalifikovanou pracovní sílu. 
    
Společnost koupila od kraje pozemek o rozloze 5,36 hektaru. Cenu za hektar stanovil kraj na 400 korun. Skupina Neturen má 14 dceřiných společností a pět poboček v Asii a Severní Americe. Investice v Žatci je první v Evropě. "Triangle jsme si vybrali pro vstřícný postoj Ústeckého kraje a důležitou roli hrála lokalita. Jeden z našich hlavních dodavatelů je v Německu," vysvětlil Nakahara. 
    
Výrobky dodává firma automobilovým subdodavatelům v Česku, na Slovensku, ve Francii a Itálii. Důležitou roli podle jednatele hraje velikost zóny. "Máme se případně kam rozšiřovat," dodal. 
    
Současná výrobní kapacita závodu kompletně vybaveného japonskými technologiemi je 500 tun materiálu na výrobu ocelových pružin. Výchozí surovinu firma odebírá od německé společnosti Saarstahl AG a po indukční úpravě, čímž se zlepší její vlastnosti, ji dodává výrobcům pružin do automobilů. 
    
Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) dnes ocenil, že Neturen Czech velmi rychle zrealizoval svůj záměr. "Uběhl rok od prvního setkání a firma už vyrábí," zmínil. Podle něj je sice z hlediska velikosti Neturen Czech menší investor, ale důležitý jako každý jiný. 
    
Největší investici v zóně, která vznikla na území vojenského letiště, ohlásil nedávno korejský výrobce pneumatik Nexen. Na 60 hektarech chce postavit továrnu, kde by pracovalo až 2300 lidí. Hejtman uvedl, že kraj nyní oslovil se zájmem o koupi zhruba 7,5 hektaru španělský subdodavatel v oblasti automobilového průmyslu. 
 
zdroj: ČTK