Nadace Naše dítě zakládá další sbírky pro rodiče samoživitele v nouzi

V průběhu loňského roku Nadace Naše dítě přerozdělila ve prospěch dětí z neúplných rodin více než 100 tisíc korun. Podpořeno bylo více než 80 dětí. V letošním roce je příspěvek navýšen až na 10 tisíc korun pro rodinu. Aktuálně probíhá sbírka na pomoc samoživitelům na největším českém e-shopu.  

Mnoho rodičů samoživitelů se v průběhu loňského roku ocitlo ve finanční nouzi v důsledku opatření souvisejících s onemocněním Covid-19 a tato situace se nadále nelepší. Nejohroženějším skupinám obyvatel hrozí dluhové pasti a exekuce. Na Nadaci Naše dítě se stále obrací množství žadatelů o příspěvek na základní potřeby, jako jsou potraviny, drogerie, doplatky nájmů a energií, školkovné či obědy pro děti. 

V loňském roce byla stanovena dotace 2000-5000 korun pro jednu rodinu, v letošním roce byl vzhledem ke stále se zhoršující situaci příspěvek navýšen až na 10 tisíc korun. Mimo to nadace stále přispívá na mimoškolní vzdělávání (především online doučování) a také technické pomůcky pro sociálně znevýhodněné děti. 

Na podporu samoživitelek a samoživitelů v nouzi můžete nyní opět přispět na největším českém e-shopu Alza.cz v rámci charitativní platformy Souhvězdí pomoci.