Hasiči na severu Čech odklízeli po bouři spadlé stromy

Noční bouřky, které se v noci na dnešek přehnaly severními Čechami, zaměstnali hasiče. V Ústeckém kraji vyjížděli k pěti případům spadlých stromů či větví, odklízeli je ze silnic. V Libereckém kraji zase čerpali vodu ze dvou sklepů.

V Ústeckém kraji byly dvě události hlášené na Ústecku, ostatní na Chomutovsku, Mostecku a Teplicku, informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. V Ústí nad Labem spadla krátce po 02:30 v Šípkové ulici ve čtvrti Severní Terasa větev na vozovku a zaparkovaný automobil. Hasiči ji rozřezali a odstranili, silnice byla průjezdná zhruba po 45 minutách. Krátce před 5:00 hasiči odstraňovali větev ze silnice vedoucí do obce Libouchec.
 
Kolem půl páté ráno bylo třeba odstranit vyvrácený strom ze železniční tratí v Litvínově, podařilo se to zhruba do 30 minut. "V Chomutově odstraňovala jednotka HZS ÚK ze stanice Chomutov spadlý strom na vozovku v Nádražní ulici," uvedl Marvan. S větví spadlou na vozovku se hasiči potýkali také v zatáčce u Novosedlic ve směru na Bystřici na Teplicku.
 
V Libereckém kraji pršelo nejvíce v Liberci, během hodiny spadlo přes 27 milimetrů srážek. Podle hasičů ale bouře nezpůsobila velké škody. "Měli jsme jen čerpání vody ze dvou sklepů v Liberci a Frýdlantu," uvedl krajský operační důstojník hasičů v Libereckém kraji.
 
Podle meteorologů by se silné bouřky mohly v severních Čechách místy vyskytovat i dnes k večeru. Mohou je provázet silné nárazy větru, kroupy či přívalové srážky.
 
zdroj: ČTK