Do průmyslové zóny Triangle na Žatecku míří španělský investor

Do průmyslové zóny Triangle na Žatecku míří další zahraniční investor. Španělská společnost Gonvarri Corporación Financiera tam postaví závod na vyřezávaní kovových komponentů pro automobilový průmysl, ve kterém zaměstnaná až 125 lidí. Záměr poskytnout španělské firmě přibližně osm hektarů pozemků schválila rada Ústeckého kraje. ČTK to řekl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

"Střed zóny máme již zaplněný, nyní nabízíme okrajové pozemky a toto je jeden z nich," uvedl Bubeníček. Parcelu podle něho firma koupí za obvyklou cenu v průmyslové zóně Triangle, která je 400 korun za metr čtvereční, celkem tedy asi za 32 milionů korun. "V tomto případě společnost akceptovala podmínky, takže jsme neudělili žádné finanční pobídky," řekl hejtman.
 
Pokud vstup nového investora do průmyslové zóny Triangle schválí na svém zářijovém zasedání krajské zastupitelstvo, stavba závodu by měla začít na jaře příštího roku a ještě na podzim by mohl být spuštěn zkušební provoz. Do konce roku 2017 by mělo vzniknout až 125 pracovních míst. "Počáteční výše investice dosáhne přibližně 247 milionů korun," dodal Bubeníček.
 
V červnu podepsal Ústecký kraj smlouvu s korejským výrobcem pneumatik Nexen. Ten by měl na Žatecku v první fázi investovat 23 miliard korun, což je historicky jedna z největších zahraničních investic v Česku, a vytvořit zhruba 1000 pracovních míst.
 
Na jaře zahájila zkušební provoz v zóně Triangle japonská společnost Neturen dodávající ocelové dráty na výrobu automobilových pružin. Ke třem desítkám zaměstnanců by do konce letošního roku měla přibýt další pracovní místa.
 
zdroj: ČTK