Divoká řeka zabránila otužilcům smočení v Ohři

Výborné podmínky pro otužilce - mínus dva stupně Celsia, ostrý ledový vítr, teplota Ohře lehce nad nulou, na břehu čerstvý sníh. Přesto si dnes odpoledne v řece pod mostem Veslařů v Lounech nezaplavali. Po oblevě v závěru pracovního týdne v ní bylo více vody než obvykle.

Otužilci v Lounech se před zraky diváků scházejí vždy první únorovou neděli, a to na akci s názvem Zimní v Ohři smočení. Lidí ve vodě je každým rokem víc, do Loun přijíždějí ze širokého okolí.

Tentokrát ji pořadatelé kvůli pandemii nemoci covid 19 oficiálně zrušili, přesto nechtěli tradici přerušit a za dodržení protiepidemických opatření plánovali otužilci na nedělní odpoledne v řece koupel. „Bohužel z Nechranic vypouští stále moc vody, takže v Lounech je v Ohři poměrně silný proud. Za těchto podmínek jsme se rozhodli akci úplně zrušit, uvidíme, zda najdeme nějaký náhradní termín,“ sdělil za pořadatele Jan Žalud.

V neděli odpoledne městem protékalo 90 kubíků za sekundu, to bylo oproti pátku o 70 méně. Hladina Ohře v Lounech klesla téměř o metr, přesto bylo na první pohled zřejmé, že vstupovat do jejího proudu není úplně bezpečné. Dunění nedalekého jezu u Jiráskových mlýnů to potvrzovalo.

Otužování je v Česku stále více populární, zvláště v posledních měsících, kdy jsou kvůli nařízením utlumeny téměř veškeré sportovní a společenské aktivity. Kromě Loun se otužilci pravidelně koupou v Ohři také v Žatci a dalších městech.

Foto ilustrační