Čínská televizní stanice CNC odvysílala reportáž o Ústeckém kraji a investiční zóně Triangle

Čínská televize CNC zveřejnila před několika dny rozhovor s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem o Ústeckém kraji a o možnostech investování v průmyslové zóně Triangle. V reportáži zazněly informace o regionu i o jeho historii a současnosti.

Hejtman Oldřich Bubeníček dále informoval o výhodách strategické průmyslové zóny Triangle, kde rovněž probíhalo natáčení. Mezi nimi zmínil vynikající dopravní spojení, blízkost německých hranic a dostupnou kvalifikovanou pracovní sílu a hovořil i o podpoře, kterou potenciálním investorům nabízí Ústecký kraj a státní agentura CzechInvest.
 
V doprovodné tiskové zprávě pro agenturu Nová Čína (Xinhua News Agency) Oldřich Bubeníček také zmínil aktuální jednání s potenciálním investorem z Jižní Koreje a už probíhající spolupráci s ČLR: „V současné době s námi jedná o spolupráci jeden z velkých producentů pro automobilový průmysl z Jižní Koreje, který má zájem se v zóně usadit. V zóně už nyní působí osm firem, například americké společnosti Solar Turbines a Johnson Controls nebo japonská Hitachi Automotive Systems, ale rádi bychom zde uvítali investory z dalších zemí. Ústecký kraj má také už od roku 2010 navázány přátelské styky s partnerskou provincií Anhui, s níž byla podepsána deklarace o rozvoji spolupráce.“
 
Televize CNC má celosvětovou působnost prostřednictvím kabelových sítí, satelitů a bezdrátových sítí. Její pobočky jsou ve více než 170 zemích a dopisovatelé CNC nabízejí vlastní úhel pohledu na světové události v živých reportážích, analýzách a rozhovorech. Od roku 2010 vysílá CNC satelitně a prostřednictvím CNC World nabízí 24 hodinový kanál v anglickém jazyce, který je dostupný v 60 zemích, včetně USA, Kanady, Velké Británie a mnoha dalších. Televize je řízená státní čínskou agenturou Nová Čína (Xinhua News Agency), která je oficiální tiskovou agenturou Čínské lidové republiky s více než deseti tisíci zaměstnanci.