Chřipka se šíří dál Ústeckým krajem, onemocnění přibylo

Chřipkových onemocnění v Ústeckém kraji po týdnu opět přibylo. Krajská hygienická stanice zaznamenala nárůst o 8,5 procenta. Zastavit šíření akutních respiračních a chřipkových onemocnění mohou pomoct jarní prázdniny, které v některých okresech dnes začínají. V řadě nemocnic platí na vybraných odděleních kvůli chřipce zákaz návštěv.

Počet pacientů s chřipkou roste teď už jen pozvolna. "Celkově je 1647 nakažených na 100.000 obyvatel," řekl dnes ČTK ředitel Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Josef Trmal. V některých okresech počet případů ještě roste, jinde už klesá. "Epidemie vypukla na různých místech v různou dobu, proto už teď třeba odeznívá pomalu v Mostě či Lounech, v Chomutově je naopak na vzestupu," poslal. 
    
V okrese Louny evidují hygienici nárůst případů o čtyři procenta, v Mostě naopak pokles o sedm procent a v Chomutově nárůst o 31 procent. Kvůli chřipce platí omezení návštěv v nemocnicích v Děčíně, Chomutově, Mostě, Teplicích a Ústí nad Labem. "Není to plošný zákaz, pouze na vybraných odděleních jako je JIP, ARO a dětské," řekl ČTK Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, pod niž uvedené nemocnice spadají. 
    
Omezit šíření onemocnění by mohly podle Trmala pomoct jarní prázdniny, které začínají dnes v okrese Ústí nad Labem, Chomutov a Most. "Čekám, že čísla příští týden už by mohla být rozhodně lepší, chřipka ještě sice nekončí, ale to, že školáci nebudou pospolu, jí zabrání šířit se tak rychle," uvedl Trmal. Podle něj je v kraji několik těžkých či komplikovaných případů, žádné úmrtí v souvislosti s chřipkou region neeviduje. 
 
zdroj: ČTK